O NAS

Mądra Sowa narodziła się z potrzeby działania na rzecz dzieci mniejszych i tych większych. Naszą misją jest bawić, edukować, wychowywać, wspierać oraz inspirować do twórczego działania.
To miejsce całe dla dzieci. Każde dziecko, które przekracza próg Mądrej Sowy jest dla nas szczególnie wyjątkowe i ważne. Chcemy, aby  dzieci bez ograniczeń w przyjaznej i miłej atmosferze rozwijały swoje zainteresowania, pasje, uczyły się.
Nasza doświadczona i pełna serca kadra zadba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój Twojego dziecka.
Oferujemy zajęcia dodatkowe,  wszelkiego rodzaju warsztaty, szkolenia, kursy oraz zajęcia indywidualne.

 

Mgr Joanna Urbańska 

Założyciel Mądrej Sowy, szczęśliwa mama i spełniony nauczyciel zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, absolwentka zarządzania zasobami ludzkimi, autorka książki do Teatru Kamishibai „Przygody Myszki Pipi”, instruktor I i II stopnia grafomotoryki, logorytmiki. Uczestniczyła w wielu konferencjach, szkoleniach, warsztatach metodycznych oraz kursach doskonalących które pomagają w pracy z dziećmi.
Jestem nauczycielem kreatywnym, energicznym, otwartym i wytrwałym. Każde wyzwanie jest dla mnie nową przygodą, którą przeżywam całą sobą.
Najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo w moim towarzystwie, rozwijały się w atmosferze miłości, szacunku i życzliwości. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, a pomaganie moim podopiecznym w osiąganiu nowych efektów oraz wspieranie ich w ciągłym rozwoju sprawia mi ogromną radość.

Mgr Kamila Brzezińska

Lektor języka angielskiego
Inicjatorka Akademii Malucha. Od dzieciństwa zakochana w językach obcych. Filolog z wykształcenia i powołania. Oprócz posiadania dyplomu magistra ukończyła studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego, a następnie studia kwalifikacyjne edukacja wczensoszkolna i wychowanie przedszkolne. Uczestniczyła w wielu konferencjach, szkoleniach, warsztatach metodycznych oraz kursach doskonalących m. in. "Kapelusze Lektora", "Out of the box", "Storytelling is fun!", "Kontakt - czyli uważna komunikacja z dzieckiem". Uwielbia pracować z dziećmi! Wykorzystuje różnorodne materiały. Zajęcia prowadzi w bardzo pogodnej atmosferze. Wielka fanka kawy. W wolnych chwilach czyta książki. W Mądrej Sowie swoją pasją i umiejętnościami będzie dzielić się z dziećmi w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym.

Mgr Anna Wieczerniak

Rysunek i malarstwo
Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Pracowałam jako asystentka na ASP, nauczyciel rysunku i malarstwa w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Zabrzu, instruktor w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie. Obecnie nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Sportowych oraz 2 LO im. J. Matejki w Siemianowicach Śl. Mama trzech synów.

Mgr Magdalena Żak
Jestem terapeutą pedagogicznym, nauczycielem, oligofrenopedagogiem oraz Trenerem Sensoplastyki ® I stopnia. Prowadzę diagnozę i terapię dzieci, z różnymi zaburzeniami w komunikacji interpersonalnej oraz emocjonalnej - z zespołem Downa, z zespołem Aspergera, afazją dziecięcą. Organizuję warsztaty rozwojowe dla młodzieży oraz szkolenia dla kadry pedagogicznej. Naukowe zainteresowania kieruję w stronę roli człowieka w życiu innych ludzi, pogłębiając tematykę na studiach psychologicznych. Jestem również autorką publikacji Aksamitne słowa oraz wielu artykułów w Czasopiśmie dla rodziców DZIECI.

Alicja Włodarska
Witajcie! Jestem Alicja, a od 2017 roku mama cudownego maluszka. Od tamtej pory moje życie zmieniło się na lepsze, a macierzyństwo stało się dla mnie najważniejszą i najpiękniejszą przygodą.
Jestem certyfikowanym doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach, co pozwala mi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi rodzicami. Wierzę, że bliskość z dzieckiem jest niezwykle ważna dla jego rozwoju i noszenie w chustach i nosidłach to doskonały sposób, by umocnić więź z maluszkiem i dawać mu poczucie bezpieczeństwa.
Jako Promotor Dobrego Startu Dziecka moim celem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale również doświadczenie praktyczne w codziennej pielęgnacji dziecka. Razem możemy stworzyć przyjazne i bezpieczne środowisko dla maluszka oraz pomóc mu w rozwoju na każdym etapie jego życia.
Jestem również instruktorem masażu Shantala, który jest nie tylko korzystny dla rozwoju fizycznego niemowląt, ale także pomaga w nawiązywaniu więzi i wzmacnianiu relacji między rodzicami a dzieckiem.
Moja praca związana z rodzicielstwem to dla mnie nie tylko zawód, ale również pasja i spełnienie marzeń. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, by pomóc innym rodzicom w radzeniu sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi macierzyństwo